Košovská cesta 24, budova OSP
Prievidza, 97101
+421 905 409 626
+421 907 258 668
dusan@azelia.sk
peter@azelia.sk


Zrýchlenie WordPress webu - referencie


Zrýchlenie penzionkastelan.sk
penzionkastelan.sk
Zrýchlenie rollup.sk
irollup
Zrýchlenie Autopozicovna-eReRCAR.sk
autopozicovna-erercar.sk
Zrýchlenie Chytrostav.sk
chytrostav.sk
Zrýchlenie HotelBelassi.sk
zrýchlenie webu na Wordpresse
Zrýchlenie Funnyacademy.sk
Pomalý Wordpress web
Zrýchlenie EuromanOnline.sk
euromanonline.sk


Ako zrýchliť firemný WordPress webAko vyhodnotiť zrýchlenie ?

Na vyhodnocovanie porovnania stavu pred a po používame metodiku Pingdom Tools. Meria stav rýchlosti pred zásahom a po zásahu. Meranie prebieha z lokality vo Švédsku. Aj keď celkové čísla o meraní nie je možné brať absolútne, reálny obraz o zrýchlení v percentuálnom vyjadrení je však skutočne vypovedajúci.

Prečo a kedy zrýchliť web

Zákazníci k nám často prichádzajú z požiadavkou – máme pekný web, ale jeho načítavanie trvá príliš dlho. Viete nám web zrýchliť ? Vieme, že to môže spôsobovať značné komplikácie nielen pre návštevníkov a používateľov webu, vyhľadávačom(SEO), ale aj editorov pri pridávaní a editácii obsahu v administrácii. Každý web si vyžaduje špecifický zásah, ale náš prístup k zrýchleniu by sa dal špecifikovať do nasledovných krokov.

Načítavanie zdrojov

Preveríme načítavanie zdrojov – skriptov a štýlovacích súborov interných a externých. Optimalizujeme nacítanie rôznymi technikami, napríklad odsunutím načítavania do patičky, zmenšením súborov, alebo zlúčením. Tento proces zahŕňa kompeltné rpeverenie tém a pluginov a prípadná výmena, či aktualizácia v prípade, ak prídeme na to, že tieto komponenty sa dajú nahradiť rýchlejšími.

Optimalizácia databázy

Kompletne preveríme veľkosť databázy, zoptimalizujeme jej veľkosť prípadným vymazaním nepotrebných revízií, či neplatných odkazov, ktoré odpovedajú odkazom 404.

Optimalizácia obrázkov

Optimalizácia obrázkov, ich veľkosti a kvality je podstatnou časťou zrýchlenia webu. Obrázky totiž tvoria v priemere 50% celkového dátového objemu celéhop webu, niekedy aj viac.

Prednastavené funkcie WordPress

Veľkú pozornosť venujeme vypnutiu, alebo ponechaniu defaultných funkcií WordPressu. Nie je vždy potrebne ponechať Emoji, trackbacky a pingbacky, či XML-RPC podporu. Alebo obmedzíme komentovanie, či rozsiahle spamové komentáre.

Nastavujeme dobu prítomnosti zdrojov v prehliadači

Nie je potrebné, aby sa statické zdroje do prehliadača načítavali zakaždým, hlavne v prípade, že vieme, že tieto zdroje budú na webe dlhý čas nemenné. Napríklad obrázky, css súbory, pdf súbory a podobne. Ak zostanú v prehliadači, nie je potrebne ich sťahovanie zo servera. Tým pádom sa načítavanie webu zrýchli vďaka menšiemu dátovému objemu, ktoré je potrebné stiahnuť.

Cache aj jej nastavenie ako súčasť zrýchlenia webu

Po optimalizáci webu, serveru/hostingu nastupuje tvorba cache. Jej podstatou je odbremeniť server od neustáleho generovania dynamického obsahu, namiesto toho môže server ponúkať už pripravený statický obsah. Proces vykreslenia webu sa zrýchli.


Radi vám pomôžeme, pošlite nám kontakt