Košovská cesta 24, budova OSP
Prievidza, 97101
+421 905 409 626
+421 907 258 668
dusan@azelia.sk
peter@azelia.sk

Zmizla vám z webu Google mapa, čo s tým?

Zmizla vám z webu Google mapa, čo s tým?

Zobrazuje sa na vašom webe Google mapa nesprávne? Alebo sa nezobrazuje vôbec? Čo je za tým, zistíte po prećítaní článku.

Spoločnosť Google na začiatku mája oznámila, že začala novú éru platformy Google Maps. Predstavila novú štruktúru tvorby cien pre firmy a organizácie, ktoré používajú API volania do služby Google Maps.

Vyzerá vaša Google mapa podobne ?

Ako vidíte, pribudli oznamy – For development purpose only, Táto stránka nemôžesprávne načítať Mapy Google. Prečo sa tak stalo ?

Neplatný kľúč pre Google maps API

Čo je to API? Zjednodušene povedané, API je rozhranie, ktorým môžu komunikovať dve aplikácie medzi sebou a vymieňať si tak dáta. V prípade máp je to teda komunikácia medzi mapou na webe a google.

Budete platiť

API rozhranie Google Map presunie do štruktúry platených služieb. A to už od 11. júna 2018. Služba novo pomenovaná ako Google Maps Platform je prenesená pod pomyselná krídla Google Cloud a skladá sa z troch základných produktov:

  • Mapy (pre doručovanie prispôsobených dynamických máp, pohľadov na ulice a zobrazenie 360 ​​°),
  • Trasy
  • Miesta (názvy miest, adresy, recenzie atď.)

Z doposiaľ neplatených služiek sa pre vás (možno) stane služba platená.

Dostanete zadarmo 200 $ mesačne, čo prečerpáte, budete platiť

Platený model bude fungovať tak, že sa bude platiť za množstvo (počet) volania do API. 200 dolárov mesačne by napríklad malo stačiť na:

  • až 28 000 bezplatných načítanie dynamických máp alebo
  • až 100 000 bezplatných statických máp alebo
  • až 14 000 dynamických street view volania

Je vhodné spomenúť, že nový cenový systém umožňuje aj naďalej neobmedzené používanie jednoduchých dynamických máp vo formáte Embed a mobilných natívnych aplikácií. Ak teda iba užívateľovi servírujete jednoduchú mapu so značkou – povedzme, že chcete zobraziť na mape svoju kanceláriu – nebudete ani pod novým cenovým systémom nič platiť. Ak však používate rozhranie s API kľúčom, už sa pripravte na fakturáciu.

Ak chcete používať mapy s API

Musíte si vytvoriť v cloud službe profil, vyplniť fakturačné údaje a pripojiť bankovú platobnú kartu. Po prečerpaní 200 dolárového kreditu zdarma vám bude z karty zrážané to, čo prečerpáte nad hore uvedené limity.

Nechcete platiť – aké sú alternatívy zadarmo?

1. Môžete použíť bezplatný embedd mapy – spôsob vidíte na obrázku. Zadáte súradnicu a embedd kód vytiahnete priamo na Google mape.

2. Dá použiť OpenStreetMap, kde je ale možným problémom nedostatok dát (informácie sú okrem iného do tohto projektu ručne zadávané od tisícov príležitostných kartografov). Ale ako alternatíva sa to dá použiť.

Pokiaľ chcete aj naďalej Google mapu na svojom webe využívať, prihláste sa do svojho účtu na Google Maps Platform a prihláste sa.
Zadajte svoju fakturačnú adresu a číslo karty. Aby ste sa vyhli nadmernému prečerpaniu, použite kartu s obmedzeným finančným limitom.

Ak máte akékoľvek otázky neváhajte sa na nás obrátiť, poradíme vám.

Objednajte si konzultáciu zdarma!

Web

E-mail


Správa


Súhlasím so spracovaním osobných údajov