Košovská cesta 24, budova OSP
Prievidza, 97101
+421 905 409 626
+421 907 258 668
dusan@azelia.sk
peter@azelia.sk

Weby bez SSL výrazne upozorňujú na nezabezpečený obsah

Weby bez SSL výrazne upozorňujú na nezabezpečený obsah

Už minule sme písali, že dôležitým faktorom dôveryhodnosti webu je jeho zabezpečenie. Po nedávnej aktualizácii prehliadača Chrome dochádza ku ďalšiemu výraznému upozorneniu na fatk, že web nie je bezpečný. Dočítate sa o tom v ďalśom článku.

Nemáte certifikát SSL?

Ak váš web alebo eshop nie je zabezpečený, Google ho označuje šedým oznamom.

Výrazne odlíšenie oznamu o nezabezpečenom webe

Čo sa stane, ak na webe, ktorý nie je zabezpečený SSL certifikátom ? Akonáhle chcete vyplniť formulár, ktorý obsahuje miesta na zadanie mena, emailu, bydliska a podobne, akékoľvek iné formulárové polia, zvýrazní sa oznam o nezabezpečenom webe. 


Odrádzate svojich potenciálnych zákazníkov

Predstavte si, že ste hotel, ktorý má na webe kontaktný formulár. A svojim návštevníkom dávate možnosť regostrovať si termín prostredníctvom formuláru. Takýmto spôsobom znižujete konverziu a znižujete svoju reputáciu

Ako získate certifikát SSL?

Najčastejším spôsobom získania certifikátu SSL je skontrolovať, či váš súčasný poskytovateľ webhostingu ponúka akékoľvek certifikáty SSL. Až donedávna boli všetky verzie SSL platené. Viac a viac spoločností však začalo vydávať bezplatné certifikáty SSL vrátane veľkých mien. Najčastejšou voľbou je certifikát zadarmo typu Lets Encypt.

Chcete na svoje weby inštalovať SSl certifikát ? Požiadajte nás o bezplatnú konzultáciu.

 

Objednajte si konzultáciu zdarma!

Web

E-mail


Správa


Súhlasím so spracovaním osobných údajov