Košovská cesta 24, budova OSP
Prievidza, 97101
+421 905 409 626
+421 907 258 668
dusan@azelia.sk
peter@azelia.sk

Responzívny design – je to len web pre mobily?

Responzívny design - je to len web pre mobily?

Webová stránka s dizajnom prispôsobeným pre mobilné zariadenia je web, ktorý je schopný prispôsobiť sa veľkosti obrazovke, na ktorej sa používa bez ohľadu na to, aké je to zariadenie. Webová stránka sa automaticky preformátuje tak, aby používateľovi poskytla čo najlepšiu používateľskú skúsenosť.

Rastie počet návštev webov cez mobilné zariadenia

Správa spoločnosti Ofcom ukázala, že v roku 2014 navštívilo weby cez mobilné zariadenia iba 22% používateľov. Dostupnosť zariadenia 4G ovplyvnila aj to, ako ľudia používajú svoje mobilné zariadenia.

33% používateľov internetu priznalo, že ich smartphone je najdôležitejším zariadením pre online prístup. Na smartphonoch sme v tom čase strávili dvakrát viac času online, ako na laptopoch alebo osobných PC.

Koncom roka 2016 bolo pravdou, že používanie mobilných webových stránok predbehlo prvýkrát prehliadanie webov na bežných stolových PC. To poukázalo na dramatický posun správania. Nákupy cez mobil, bankovníctvo cez mobil, prehliadanie webov cez mobil. Ofcom tiež nedávno uviedol, že v roku 2018 7 z 10 dospelých používa smartphone na surfovanie.

Z týchto dôvodov je dôležité, aby ste investovali do zodpovedajúceho dizajnu webových stránok.

Odporúčanie Google

Spoločnosť Google zaviedla v roku 2015 odporúčania, ktoré súvisia s responzívnym dizajnom webu a začali odmeňovať stránky, ktoré boli plne optimalizované pre mobilné platformy. Firmy začali brať na vedomie význam tohto oznámenia, ale teraz Google prešiel ešte ďalej.

Nedávno spoločnosť Google pokročila ďalej a implementovala stratégie indexovania webov. Do indexu sa dostávajú stránky mobilnej verzie webu. Ak už máte responzívny dizajn webu, nebudete musieť upravovať vaše webové stránky.

Výhody a význam responzívnej verzie

Vďaka prispôbivému dizajnu webu je všetok obsah a stránky flexibilné vo všetkých rozlíšeniach a zariadeniach obrazovky. Či už si prezeráte webové stránky na svojom smartfóne alebo prenosnom počítači. Poskytovanie optimálnej skúsenosti používateľovi na celom svete, responzívny dizajn webu znamená, že váš používateľ môže čítať a prehliadať váš web aj na zariadení s minimálnym rozmerom. Takýto dizajn zlepšuje používateľskú skúsenosť, ktorá sa prejaví v pozitívnom vnímaní vašej značky a podnikania.

Ak váš zákazník môže ľahko pristupovať k vašim webovým stránkam na všetkých platformách, je pravdepodobnejšie, že sa v budúcnosti vrátia k vám. A vy tak získate viac predajov, a to viac ako pravdepodobne znamená vyššiu mieru konverzie pre vaše webové stránky.

Responzívny dizajn webu je teraz tiež dôležitý ako faktor umiestnenia webu vo výsledkoch vyhľadávania. Stránky, ktoré sú prispôsobené aj pre mobily, sa pravdepodobne načítavajú rýchlejšie ako tie pre stolové počítače. To pre vás znamená lepšie umiestnenie na Googli vo výsledkoch, ale aj zníženie miery odchodov návštevníkov webu. Dizajn pre mobily môže tiež uľahčiť zdieľanie na sociálnych sieťach a pomôcť vám získať väčšie publikum pre vašu značku.

Webové stránky priateľské pre mobilné zariadenia sú v súčasnosti priemyselným štandardom.

Objednajte si konzultáciu zdarma!

Web

E-mail


Správa


Súhlasím so spracovaním osobných údajov