Košovská cesta 24, budova OSP
Prievidza, 97101
+421 905 409 626
+421 907 258 668
dusan@azelia.sk
peter@azelia.sk


Odvírenie webu, zrýchlenie webu, odstránenie nedostupnostiŠpecifikácia služieb

Odvírenie webu

Scanovanie webu na mallware a poškodenia

Zabezpečenie webu, identifikácia slabých miest a ich odstránenie

Kompletný bezpečnostný audit

Audit rýchlosti webu

Zrýchlenie webu

Poradenstvo pri výbere hostingu

Analýza webu na posúdenie slabých miest pre zrýchlenie

Odstránenie problémov pri nedostupnosti webuAko zrýchliť WordPress a Woocommerce weby profesionálne, zrýchlenie webov postavených na WordPresse


Je WordPress bezpečný ? Ako to dosiahnuť ?

Výhodou je, že otvorenom zdrojovom kóde je jednoduché chyby nájsť, ak však zabúdate na aktualizácie, celý svet vie vašich slabých miestach. Overené pluginy a šablóny sú napísané s dôrazom na bezpečnosť. Bežný používateľ však nie je schopný posúdiť ich kvalitu a vybrať správne. Pirátske kópie platených komponent môžu obsahovať škodlivý kód. A vďaka jednoduchosti používajú WordPress aj užívatelia s minimom technických znalostí, ktorí môžu ohroziť bezpečnosť svojím správaním. V zásade však platí - WordPress je vďaka obrovskej komunite bezpečný a akékoľvek slabé miesta sú takmer okamžite zaplátane.


Zásady, ako zabezpečiť WordPress a čo dodržiavať

Aktualizujte, zálohujte, používajte overené komponenty a bezpečnostné pluginy (WordFence, All-in-One WordPress Security & Firewall, iThemes Security, Anti-Malware, Quttera Web Malware Scanner), používajte bezpečnostné heslá, dodržiavať zásady neposkytovania informácií o svojej inštalácii.


Je WordPress a Woocommerce eshop rýchly ?

V základe má inštalovanú jednoduchú šablónu a zopár pluginov. Obsahuje pár tabuliek a jeho beh je tak veľmi svižný. Woocommerce nie je žiadna raketa, ale v základnej inštalácii je svižný. Naopak, WordPress v základe používa len veľmi málo cachovania (dočasné ukladanie už vygenerovaného obsahu, aby ho server nemusel opätovne spracovávať).
a so vzrastajúcim počtom pluginov vzrastajú aj nároky na chod a narastá veľkosť stránky, ktorú návštevník musí sťahovať. Treba tiež spomenúť, že funkčne nabitá šablóna môže obsahovať množstvo skriptov a objemných zdrojov , ktoré beh spomalia.


Ako zrýchliť WordPress a Woocommerce ?

Snažíme sa postupovať stratégiou - čo najviac odľahčiť načítavané zdroje šablónou a pluginmi, prípadne ich vôbec nenahrávať. Nahradiť pomalé neaktualizované komponenty novými, overenými. Čo najviac sa snažíme použiť overený a rýchly hosting. Tu je potrebné snažiť sa využiť čo najviac prostriedkov, čo nám server ponúka (napr. OPCODE cache - APC, Xcache, eAccelerator, memcached) Využiť niekoľko užitočných pluginov, ktoré výkon dokážu zdvihnúť - stránkovú cache, minifikáciu, spájanie CSS a JS (WP FastestCache, W3 Total cache, Autoptimize, ), optimalizáciu obrázkov (Smush it) a čo najvyššie možné exspirácie zdrojov v prehliadači.


Radi vám pomôžeme, pošlite nám kontakt