Košovská cesta 24, budova OSP
Prievidza, 97101
+421 905 409 626
+421 907 258 668
dusan@azelia.sk
peter@azelia.sk

Design na mieru vs. designová šablóna: ktoré si vybrať?

Design na mieru vs. designová šablóna: ktoré si vybrať?

Potrebujete novú stránku? Ak áno, tak vedzte, že je niekoľko faktorov na zváženie a mnoho možností na výber. Jednou z nich je voľba medzi designom na mieru a šablónou. Tá nás necháva s otázkou: Ktoré z nich si vybrať? Prinášame vám niekoľko našich pohľadov, kedy a prečo sa rozhodnúť pre prvú, či druhú možnosť. Ani jedna nie je správna, či nesprávna. Správna je tá, ktorá sa dokonala zapadne do vašej situácie. Pozrime sa na to bližšie.

Prečo mám platiť web developerovi za kompletné vytvorenie webu keď si môžem kúpiť šablónu?

Predtým, ako vám odpovieme na otázku je dôležité aby ste spoznali pre a proti designu na mieru a designovej šablóny. Tento článok porovnáva obe možnosti a pomôže vám, vybrať si tú správnu.

1. Design na mieru

Výhody designu na mieru

Jednou z najväčších výhod designu na mieru je jeho jedinečnosť. Konkurencia je veľká a design vytvorený priamo pre vás vám pomôže vystúpiť z radu a odlíšiť sa od ostatných. Taktiež neprináša niekedy zbytočný balast, je písaný striktne pre potreby zákazníka, vyznačuje sa menšou chybovos’tou v prehliadačoch a je vo väčšine prípadov rýchly z hľadiska doby načítavania webu.

Nielenže tento design pokrýva všetky vaše potreby a požiadavky no viete doň zakomponovať aj jedinečnú identitu vašej firmy. Faktor škálovania umožňuje vašej stránke rásť spolu s vašim businessom a navyše, pomocou systému pre správu obsahu (content management system – CMS) môžete váš web upravovať a doplňovať prakticky odkiaľkoľvek.

Nevýhody designu na mieru

Design vytvorený na mieru je drahší ako šablóna a teda viac zaťaží váš rozpočet. Tiež je omnoho zložitejší na prípravu a zaberie viac času. Zatiaľ čo šablónu je možné vybrať a zakúpiť v priebehu niekoľkých hodín, design na mieru zaberie niekoľko týždňov.

2. Designová šablóna

Výhody designovej šamplóny

Narozdiel od designu na mieru je šablóna nenáročná na prípravu, preto ju môžete získať rýchlejšie a lacnejšie. Ak teda zápasíte s časom a nízkym rozpočtom je ako stvorená priamo pre vás. Tiež nemusíte byť kódovací mág aby ste zvládli jej ovládanie a používanie. Dokonca aj človek bez znalostí HTML či CSS dokáže takúto šablónu veľmi jednoducho prispôsobiť svojim predstavám.

Nevýhody designovej šablóny

Designové šablóny sú ľahko dostupné a preto je možné že niekto iný používa presne tú istú šablónu ako aj vy. Preto sa váš web môže veľmi rýchlo stratiť v kyberpriestore a vyzerať ako napodobenina. 

Šablóny stiahnuteľné zadarmo majú vo väčšine prípadov nedostatočnú zákaznícku podpora a kompatibilita je tiež jedným z hlavných problémov. Môžu byť nebezpečné a ich vývoj (bezpečnosť rýchlosť, prispôsobovanie) nikto negarantuje.

Ak sa rozhodnete pre šablónu, môže sa stať že si ju nebudete môcť alebo vedieť upraviť presne podľa vašich predstáv. Správne umiestnenie obrázkov, videí či textu môže predstavovať nesplniteľnú výzvu.

3. Kto by sa mal rozhodnúť pre design na mieru?

Každé podnikanie má iné potreby a požiadavky. Ak chcete web, ktorý vystihuje vašu firmu, je kompatibilný s vyhľadávacími nástrojmi a webovými prehliadačmi a má výnimočný design, potom je možnosť, nechať si ho vytvoriť na mieru ideálna voľba. Pridaním systému pre správu obsahu (content management system – CMS) ušetríte peniaze na aktualizáciu a údržbu webu.  A aj keď vás to môže stáť viac času a peňazí, na mieru vytvorený web vám ponúka výnimočný web a zákazníkom zážitok z jeho prehliadania.

Kto by si mal zakúpiť šablónu?

Ak máte nízky rozpočet (do 3000€) a nedostatok času na zdĺhavý proces výroby, tak je šablóna ako stvorená práve pre vás. Ak si nie ste istý, aký design by sa k vášmu businessu najviac hodil, vyberte si šablónu. Šablóna je tiež priajteľná možnosť pre tých, ktorí si chcú webové stránky vytvoriť sami, no nepoznajú kódovacie jazyky a nechcú si najímať profesionála.

Záver

Vaše rozhodnutie záleží na vašich osobných potrebách a požiadavkách, ktoré sú pri každom podnikaní iné. Rozhodnete sa pre design na mieru či pre šablónu? Ak viete o inom rozhodujúcom faktore, ktorý by mohol zásadne ovplyvniť výber, dajte nám prosím vedieť v komentároch.

Objednajte si konzultáciu zdarma!

Web

E-mail


Správa


Súhlasím so spracovaním osobných údajov