Košovská cesta 24, budova OSP
Prievidza, 97101
+421 905 409 626
+421 907 258 668
dusan@azelia.sk
peter@azelia.sk

Ako otestovať rýchlosť načítavania vášho webu

Ako otestovať rýchlosť načítavania vášho webu

Rýchlosť načítania webu alebo je dôležitý faktor úspechu a má veľmi veľký súvis s úspechom webu. Úspechom môžeme definovať ako predaj produktu, alebo vyplnenie kontaktného formulára, alebo telefonát potenciálneho zakazníka práve vám. Ako si otestovať rýchlosť webu? Prečítajte si v článku.

Rýchlosť načítania stránky je definovaná ako čas potrebný na zobrazenie všetkého obsahu na konkrétnej stránke. Prečo by ste sa mali o tento faktor zaujímať ? Písali sme o tom už v tomto článku – Prečo rýchlosť načítania webu vplýva na obrat firmy

Rýchlosť stránok je pre používateľov dôležitá, pretože rýchlejšie stránky sú efektívnejšie. Podľa prieskumu spoločnosti Kissmetrics, ak načítanie trvá dlhšie ako 3 sekundy, štvrtina používateľov odíde z webu. Nepočká na jej zobrazenie.

Otestuje si váš web na rýchlosť

Rešpektovaným nástrojom, ktorý je zadarmo, je test od Pingdom Tools. Otvorte stránku s testovacím nástrojom, vložte názov vášho webu, vyberte lokalitu, ktorá je najbližšia k lokalite Slovensko – v tomto prípade Europe – Germany – Frankfurt. 

Stlačte Start Test a počkajte na výsledky. Zobrazí sa podrobná analýza rýchlosti načátania domovskej stránky. Otestovať môžete aj iné stránky, ako napríklad Kontakt, stránku Referencií, alebo iné.

Na čo by ste si mali dať pozor a všímať si

V prvom rade na dva parametre – veľkosť web stránky v megabajtoch a čas načítania. Je čas načítania 1-2 sekundy ? Výborne, výkonnosť webu a s ňou spojená užívateľská spokojnosť je v poriadku. Rýchlosť je medzi 2-3 sekundy ? Zbystrite pozornosť, rýchlosť môže niektorých návštevníkov odradiť. Je zmeraný čas vyšší ako 3 sekundy, okamžite zasiahnite a urobte potrebné opatrenia. Pomôcť by vám mal administrátor webu.

Výsledky testu rýchlosti načítavania niektorých stránok lokality AZELIA.SK.

Ako je na tom váš web ? V prípade akýchkoľvek otázok nám napíšte, vyžiadajte si bezplatnú konzultáciu. Poradíme vám, ako upraviť rýchlosť načítania webu.

 

 

Objednajte si konzultáciu zdarma!

Web

E-mail


Správa


Súhlasím so spracovaním osobných údajov