Košovská cesta 24, budova OSP
Prievidza, 97101
+421 905 409 626
+421 907 258 668
dusan@azelia.sk
peter@azelia.sk

6 jednoznačných dôvodov, prečo si vybrať na podnikanie WordPress

6 jednoznačných dôvodov, prečo si vybrať na podnikanie WordPress

Výber webovej platformy je jedným z prvých dôležitých rozhodnutí, ktoré urobíte pre svoje podnikanie. Správny CMS (systém manažmentu obsahu) pomôže určiť, ako dobre webstránka funguje. S toľkými možnosťami si však človek ťažko vyberá. Našťastie tu je jedna možnosť, ktorá je stávka na istotu, a tou je WordPress.

Kvalita WordPressu svedčí o tom, že je to celosvetovo najpoužívanejší systém na tvorbu webstránok. V súčasnosti ho používa 32 % všetkých webov. Na istotu sa s ním stretávate každý deň. Ako si získal svoje miesto v srdciach toľkých ľudí? Vybrali sme 6 dôvodov, prečo práve WordPress dominuje internetovému svetu.

1. Je zadarmo

Prvou a jednou z najväčších výhod je, že jeho základná platforma je úplne zadarmo. WordPress môžete vyskúšať bezplatne, pričom zadarmo je aj množstvo tém, pluginov a widgetov, ktoré vám na začiatku ušetria náklady. Na začiatku teda zaplatíte iba za zaregistrovanie domény a webhosting.

2. Ľahko sa používa

Učenie nových vecí môže byť odstrašujúce, obzvlášť keď vytvárate svoju prvú webstránku, keďže to stojí nejaký ten čas a peniaze. Našťastie je WordPress jednoduchý na používanie aj pre úplného začiatočníka. Na vytvorenie perfektne fungujúcej webstránky nepotrebujete žiadne programovanie. V menu sa ľahko naviguje, či už píšete obsah, upravujete vzhľad alebo inštalujete pluginy.

Pokiaľ však nie ste začiatočník, nenechajte sa odradiť jeho jednoduchosťou. Pod jeho kapotou sa totiž skrýva silný motor, ktorý technicky zručným ľuďom umožňuje upraviť každý aspekt webstránky.

3. Témy a pluginy dodávajú veľa funkcií a flexibility

Jadro WordPressu ponúka množstvo kľúčových funkcií. Veľa webstránok si však vyžaduje dodatočnú funkcionalitu. Tu prichádzajú na rad témy a pluginy. Tieto nástroje umožňujú jednoduché upravovanie dizajnu a funkcionality. Existujú tisícky pluginov, ktoré sa ľahko hľadajú, pričom väčšina z nich je kompletne zadarmo, alebo za veľmi nízku sumu.

Na stránkach ako WordPress.org,  Themeforest.net alebo TemplateMonster.com nájdete témy pre všetky typy webstránok. Sú tu témy pre niche oblasti ako e-commerce, fotografovanie, marketing, osobné blogy a kopa iných. To isté platí aj pre pluginy. Pre každú činnosť existuje plugin, ktorý splní potrebnú funkciu, či už ide o kontaktnú alebo e-mailovú formu či sociálne média. Tie nájdete taktiež na oficiálnej stránke WordPress.org/plugins.

4. Je zabezpečený

Či už máte osobný blog alebo veľký e-shop, chcete mať svoju webstránku zabezpečenú. Čo by to bol za najpoužívanejší webový systém na svete, ak by nebol bezpečný? Jadro WordPressu obsahuje dostatočnú ochranu, pričom je pravidelne aktualizované.

Ak vám nestačí ani to, existuje niekoľko bezpečnostných pluginov, ktoré vašu webstránku ochránia, pričom sú zdarma.

5. Pomáha umiestniť sa vyššie v Google

Keď už si raz vytvoríte webstránku, chcete mať čo najviac návštevníkov. Jeden z najlepších spôsobov, ako získať nových návštevníkov je praktizovať efektívne princípy SEO. Jednoducho povedané, nastavte svoju webstránku tak, aby ju Google ľahko našiel a zobrazil v relevantných výsledkoch vyhľadávania.

WordPress bol vytvorený s dôrazom na SEO. Napr. rýchlosť načítania webstránky a responzívnosť mobilných zariadení sú kľúčové pre SEO a WordPress tieto podmienky spĺňa. O ďalšie potreby sa postarajú SEO pluginy, ako je napr. Yoast SEO.

6. Veľká komunitná podpora

Hoci WordPress je pomerne intuitívny, vytvorenie webstránky si vyžaduje veľa práce. Toto platí obzvlášť v prípade, pokiaľ ste to ešte v minulosti nerobili. Našťastie má WordPress veľkú a aktívnu komunitu s podporou. Nájsť pomoc vo forme návodov, rád alebo priamej asistencie je málokedy ťažké. Na Slovensku je taktiež silná komunita, ktorú môžete nájsť na Facebooku v skupine WordPress Slovensko alebo Učíme sa WordPress.

15 rokov a stále rastie

WordPress existuje už od roku 2003 a nechystá sa tak skoro odísť. Tento CMS systém prilákal živú a aktívnu komunitu, ktorá zabezpečuje, že ostáva bezpečný a funkčný. Kľúčové funkcie WordPressu rozširujú tisícky tém a pluginov a so stránkou môžete urobiť prakticky čokoľvek. Vďaka tomuto sa z WordPress stal najpoužívanejším webovým systémom na svete. Presvedčil aj vás?

Objednajte si konzultáciu zdarma!

Web

E-mail


Správa


Súhlasím so spracovaním osobných údajov